cache: 0;
Ahol mindent megkap az ifjú zenész és táncos
Ahol mindent megkap az ifjú zenész és táncos
Ahol mindent megkap az ifjú zenész és táncos Ahol mindent megkap az ifjú zenész és táncos
Design by Wolf
“Minden művészet egyazon forrásból ered.” Liszt Ferenc “Minden művészet egyazon forrásból ered.” Liszt Ferenc A mi iskolánkban minden adott ahhoz,hogy nagyon jó legyen az az ifjú zenész vagy táncos, aki azzal tervezi eltölteni az életét, hogy színpadról, zenekari árokból hoz ünnepi pillanatokat a közönségben ülô emberek napjai közé, és a saját életébe is. A mi iskolánkban minden adott ahhoz,hogy nagyon jó legyen az az ifjú zenész vagy táncos, aki azzal tervezi eltölteni az életét, hogy színpadról, zenekari árokból hoz ünnepi pillanatokat a közönségben ülô emberek napjai közé, és a saját életébe is.

„Fantast – 2014” III. Nemzetközi verseny

2014. május 11-18., Óbecse (Szerbia)

Intézményünket két hegedűs növendék képviselte a megmérettetésen, amelyen hat országból 450, 6 és 15 év közötti zeneiskolás tanuló vett részt. I. díj - Gedó Brigitta - Sztojka Máté Felkészítő tanáruk: Hrabovszkiné Nagy Kornélia Zongorán közreműködött: Farkas András

Kamarazenei találkozó Békés megye művészeti iskolásai részére

2014. május 15., Gyula

Kiemelt nívódíj - Szegedi Réka Panna – furulya - Lengyel Szabolcs - zongora Felkészítő tanáraik: Kaczkó Gabriella és Csontos József - Varga Kristóf, Fejes Réka - vibrafon       - Szabó Joelina – harangjáték - Molnár Zoltán, Kovács Dániel – marimba Felkészítő tanáruk: Domoki Soma - Balogh Dávid Attila, Timár Ádám – szaxofon - Lengyel Tamás - zongora Felkészítő tanáraik: Soós János és Csontos József Nívódíj - Labos Júlia, Kovács Eszter, Lenovics Regina - hegedű Felkészítő tanáruk: Kovácsné Kerekes Dalma Különdíj - Varga Kristóf - vibrafon Felkészítő tanára: Domoki Soma

Békés megyei Zene- és Művészeti Iskolák Trombitaversenye

2014. április 16., Csorvás

III. díj - Leszkó Noel André - Szluka Dóra Különdíj - Belanka Norbert Méltón képviselték iskolánkat: - Karácsonyi Máté - Komlódi Dénes Kornél - Barta Botond Felkészítő tanáruk: Bakai László Zongorán közreműködött: Szabóné Banner Zsófia

Regionális csellista találkozó

2014. április 4., Orosháza

Nívódíj - Hajdú Réka Különdíj - Nagy-Mikó Sára Dicséret - Timár Rebeka Felkészítő tanáruk: Juhász Edit - TANÁRI KÜLÖNDÍJ Zongorakísérő: Szabóné Banner Zsófia Különdíj - Hugyecz Katinka Zelma Felkészítő tanára: Szomor István Zongorakísérő: Farkas András Kamarazene kategóriában Nívódíj - Hajdú Réka, Gerlecz Fanni, Leszkó András és Polczer Szabina Felkészítő tanáruk: Juhász Edit Zongorakísérő: Szabóné Banner Zsófia - Danicska Magdolna, Fodor Bálint és Olajos Tamás Felkészítő tanáruk: Szomor István

XII. Alma Cornea-Ionescu Euroregionális Fesztivál és Verseny

2014. március 28-30., Temesvár A versenyen ebben a tanévben zongora tanszakos növendékeink vettek részt, akik valamennyien díjazottak lettek! I. díj, ill. fellépés a Gálakoncerten - Gulyás Berta Felkészítő tanára: Zsigmond Zoltán I. díj - Gulyás Péter II. díj - Frisnyicz Gergő III. díj - Barabás László - Bellus Ferenc Felkészítő tanáruk: Valkóné Ivanics Mária - Tóth Gergő Felkészítő tanára: Környei Csilla

Lapról olvasási verseny - zeneiskolai zongora tanszak

2014. március 25. I. díj Felkészítő tanára: - Flender Ilona Szabóné Banner Zsófia - Kis Levente Valkóné Ivanics Mária - Nyeste Zsófia Valkóné Ivanics Mária - Bátori Enikő Környei Csilla - Papp Kincső Környei Csilla - Marti Johanna Szabóné Banner Zsófia - Nagy Bertalan Kovács Judit - Giricz Dorka Valkóné Ivanics Mária - Gulyás Péter Valkóné Ivanics Mária - Gyetvai Rebeka Valkóné Ivanics Mária - Bellus Ferenc Valkóné Ivanics Mária - Tóth Gergő Környei Csilla - Gulyás Berta Zsigmond Zoltán II. díj - Földi Dóra Szabóné Banner Zsófia - Makra Máté Bereczki Julianna - Zsóri Dominik Kovács Judit - Kis Blanka Gál Csaba - Szász Adél Valkóné Ivanics Mária - Telek József Valkóné Ivanics Mária - Csicsák Szabolcs Goron László - Frisnyicz Gergő Valkóné Ivanics Mária - Priskin Renáta Szabóné Banner Zsófia - Csatlós Petra Környei Csilla III. díj - Balla Gergő Bogdánné Száva Mariann - Gyetvai Gellért Valkóné Ivanics Mária - Kertész Henrietta Bogdánné Száva Mariann - Puskás József Goron László - Balogh Dániel Szabóné Banner Zsófia - Mazán-Kovács Nándor Goron László - Zahorán Dominik Valkóné Ivanics Mária Különdíj - Takács Eszter Kovács Judit - Szappanos Zétény Tamás Bereczki Julianna - Barabás László Valkóné Ivanics Mária - Csiaki Kevin Goron László

VIII. Országos Verseny a Továbbképző évfolyamokra járó tanulók számára

Országos döntő 2014. március 21-23., Szentendre Különdíj - Péter Dániel – tenorkürt Felkészítő tanáruk: Szűcs Csaba Zongorán közreműködött: Szabóné Banner Zsófia

VI. Tavaszi Gitártalálkozó

2014. március 8-9., Szeged Kiemelt dicséret - Zátonyi Dávid Zalán Felkészítő tanára: Szomor István

XI. Országos Kodály Zoltán szolfézs- és népdaléneklési verseny

Területi válogató 2014. március 7., Kecskemét A területi döntőn elért pontszámuk alapján az országos döntőbe jutottak: - Molnár Benedek - Gulyás Berta Felkészítő tanára: Varga Tünde - Kovács Eszter Felkészítő tanára: Rácz Ildikó Méltón képviselte iskolánkat: - Giricz Dorka Felkészítő tanára: Varga Tünde

VIII. Országos Verseny a Továbbképző évfolyamokra járó tanulók számára

Területi válogató 2014. január 25., Szeged   A területi válogatón elért pontszáma alapján az országos döntőbe jutott: - Péter Dániel  - tenorkürt   Méltón képviselte iskolánkat: - Lisztes Bernát  - harsona

III. Kádár Ferenc Népdaléneklési és Néptáncverseny

2013. december 8., Dévaványa Arany minősítést értek el - Rakonczai Kata Bíborka - Barta Zsuzsanna - Borgula Benedetta Emléklapot kaptak - Serb Diána Panna - Benkő Máté - Zmarintos énekegyüttes (Nemczov Anna és Nemczov Zsófia) - Tüngyér énekegyüttes (Nyemcsok Barbara Sára, Nyemcsok Hanna Dóra, Vincze Luca Sára és Vincze Rebeka Pálma) Valamennyiük felkészítő tanára: János Hajnalka.

I. Országos Oboaduó és Kamarafesztivál

2013. november 30. , Budapest Intézményünket a fesztiválon egy oboatrió képviselte, akik BRONZ díjat kaptak. A trió tagjai: Turbucz Lili, Bajczer Csilla – oboa, Marti Márta Teodóra – angolkürt Felkészítő   tanárukat,   Székács   Csilla    tanárnőt   a   magyar   oboás   társadalom   és   az   Oboás   Társaság Alapítvány kuratóriuma    Szakmai    díj ban    részesítette    az    oboatanításban    nyújtott    több    évtizedes    kiemelkedő művésztanári munkássága , valamint áldozatkész tevékenysége elismeréséül.

VI. Országos Zeneiskolai Ferenczy György Zongoraverseny

 2013. november 29 – december 1., Budapest A II. korcsoport rendkívül népes mezőnyében Gulyás Péter Dicséretben részesült.   Felkészítő tanára: Valkóné Ivanics Mária

17. Térségi népzenei minősítő verseny

2013. október 19., Szeghalom   Kiváló minősítés - Barta Zsuzsanna - népi ének Felkészítő tanára: János Hajnalka  Dicséretes minősítés -  „Gazsi László és barátai"  (Gazsi László Márk, Debreczeni-Kis Helga, Baracsi Gergő, Ökrös Dániel és Kovács László) Felkészítő tanáraik: Barbócz Sándor és Rácz Gyula

17. Országos népzenei minősítő verseny

2013. október 19., Szeghalom   Arany minősítés - Borgula Benedetta - népi ének Felkészítő tanára: János Hajnalka  

XIV. Országos Koncz János Hegedűverseny

Területi döntő 2013. október 5., Szeged   A területi döntőn elért pontszámával az országos döntőbe jutott: - Irimiás Vanda Felkészítő tanára: Uhrin Viktor Méltón képviselte iskolánkat: - Labos Júlia Felkészítő tanára: Kovácsné Kerekes Dalma - Kovács Eszter - Bela Gréta Virág   Felkészítő tanáruk: Uhrin Viktor    Zongorán közreműködött: Farkas András
Sikereink 2013-2014
cache: 0; cache: 0;